19-21.8. SM-kisat MN17,16 Kajaani

Kaikki tulokset tästä

SM-kilpailut M/N16/17

Kajaani

19. - 21.8.2016

17 MITALIA EPU:n urheilijoille

TULOKSET 21.8.

M16 Kuula Loppukilpailu: 4) Juhana Karjanlahti AlajA 13,46

M16 Keihäs Loppukilpailu: 2) Hermanni Suutala LapVi 64,51

M17 Kolmiloikka Loppukilpailu: 3) Antti Tuomela LaihLu 13,78

M17 Kuula Loppukilpailu: 2) Veikka Koskinen KauhajKa 15,18

N16 200 m Loppukilpailu: (+0,4): 4) Veera Perälä SeinäjSU 25,63

N16 200 m Välierät: 4) Veera Perälä SeinäjSU 26,02

N16 1500 m Loppukilpailu: 3) Maija Tukeva ÄhtU 4.55,44

N16 Seiväs Loppukilpailu: 5) Siri Sytelä AlavU 315

N16 Kolmiloikka Loppukilpailu: 4) Emmi Hirvelä SeinäjSU 11,57, 6) Janita Leppäranta KristU 11,42

N16 Keihäs Loppukilpailu: 1) Sofia Pölkky SeinäjSU 52,98, 2) Laura Sadeharju SeinäjSU 44,28, 3) Ronja Koivisto KauhWi 43,44, 8) Janina Raukko VaasVa 36,54, 9) Anja Lähdemäki SeinäjSU 35,89, 10) Josefina Karjanlahti IlmajKi 34,68

N17 200 m Välierät: 10) Anneka Kruuti SeinäjSU 26,74

N17 1500 m Loppukilpailu: 7) Lotta Sumuvuori SeinäjSU 5.00,95, 12) Alina Suomalainen KuortKu 5.06,31

N17 Kolmiloikka Loppukilpailu: 5) Jonna Peritalo LapVi 11,52, 8) Noora Paloniemi VaasVa 10,46

N17 Keihäs Loppukilpailu: 4) Noora Oja-Nisula KurikRy 46,23, 5) Heidi Lähdemäki SeinäjSU 44,82, 9) Janita Hissa KurikRy 39,09


TULOKSET 20.8.

M16 Kiekko Loppukilpailu: 10) Juhana Karjanlahti AlajA 36,20, 11) Teemu Kivelä KauhWi 31,21

M17 Korkeus Loppukilpailu: 5) Joni Heikkinen OulPy 175, 6) Anton Loppi VähänkVie 175

M17 Pituus Loppukilpailu: 3) Antti Tuomela LaihLu 6,63

M17 Kiekko Loppukilpailu: 5) Veikka Koskinen KauhajKa 45,42

N16 800 m Loppukilpailu: 3) Maija Tukeva ÄhtU 2.17,03,

N16 200 m Alkuerät: 7) Veera Perälä SeinäjSU 26,71,

¨

N16 Korkeus Loppukilpailu: 2) Janita Leppäranta KristU 165, 7) Jutta Väkeväinen LappVei 155

N16 Pituus Loppukilpailu: 11) Emmi Hirvelä SeinäjSU 5,14

N16 Kolmiloikka Karsinta: 4) Janita Leppäranta KristU 11,37, 9) Emmi Hirvelä SeinäjSU 11,17,

N16 Kuula Loppukilpailu: 4) Ronja Koivisto KauhWi 12,42, 6) Sofia Pölkky SeinäjSU 12,10

N16 Moukari Loppukilpailu: 5) Janina Ylinen KauhajKa 48,44

N17 200 m Alkuerät: 6) Anneka Kruuti SeinäjSU 26,41, 19) Heidi Lähdemäki SeinäjSU 27,64

N17 5000 m kävely Loppukilpailu: 2) Anniina Kivimäki LapVi 26.12,79

N17 Pituus Loppukilpailu: 4) Henriika Aaltonen VaasVa 5,72, 8) Jonna Peritalo LapVi 5,28,

TULOKSET 19.8.

M16 100 m Alkuerät: 17) Eero Viljanmaa TeuvRi 12,34

M16 Seiväs Loppukilpailu: 2) Iiro Suutarinen ÄhtU 400

M16 Moukari Loppukilpailu: 2) Juhana Karjanlahti AlajA 60,86, 7) Eino Laine KristU 47,34.

M17 400 m Loppukilpailu: 3) Antti Tuomela LaihLu 50,24

M17 400 m Alkuerät: 2) Antti Tuomela LaihLu 51,55

M17 Seiväs Loppukilpailu: 1) Santtu Koskiaho KarijTa 470, 3) Jere Keskinen VaasTo 455

M17 Moukari Loppukilpailu: 2) Veikka Koskinen KauhajKa 64,97

N16 400 m Loppukilpailu: 1) Veera Perälä SeinäjSU 56,25

N16 400 m Alkuerät: 8) Veera Perälä SeinäjSU 1.00,88

N16 800 m Alkuerät: 4) Maija Tukeva ÄhtU 2.26,42

N16 Pituus Karsinta: 5) Jutta Väkeväinen LappVei 5,41, 8) Emmi Hirvelä SeinäjSU 5,25

N17 100 m Loppukilpailu: (-1,4): 5) Anneka Kruuti SeinäjSU 12,74

N17 100 m Alkuerät: 3) Anneka Kruuti SeinäjSU 12,73

N17 400 m Alkuerät: 16) Tiina Mäki-Panula SeinäjSU 1.03,76

N17 800 m Alkuerät: 9) Alina Suomalainen KuortKu 2.26,
 

N17 3000 m Loppukilpailu: 5) Lotta Sumuvuori SeinäjSU 10.48,11