19-21.8. SM-kisat TP14,15 Hämeenlinna

Kaikki tulokset tästä

15- ja 14-v. SM-kilpailut Hämeenlinna 19.-21.8.2016


EPU:n urheilijat yhteensä 34 mitalia (T15 8 mitalia, P15 9 mitalia, T14 10 mitalia ja P14 5 mitalia)

 

TULOKSET: (SM- mitalit tummennettuina)

P15 100 m

20.8.

Tuuli: -1.7                               

  1. Jukka Haapala IlmajKi 13.4.01            12,17  

Alkuerät 20.8.

1. erä

Tuuli: -0.1                   

  1. Jukka Haapala IlmajKi 13.4.01            11,99                                                                                      

P15 300 m

21.8.               

  1. Jukka Haapala IlmajKi 13.4.01            37,75               PB

Alkuerät 21.8.                        

3. erä              

  1. Jukka Haapala IlmajKi 13.4.01            37,91               PB                   

                       

P15 800 m

20.8.

1. erä              

  1. Valtteri Luomala         KauhWi           12.2.01            2.16,43                       

2. erä

1 (kokonaistuloksissa 5.) Petteri Mattila KauhajKa   13.2.01           2.07,52 PB      

  1. Jarkko Rantoja ÄhtU    1.5.01  2.12,71                                                                       

P15 2000 m

21.8.               

  1. Petteri Mattila            KauhajKa         13.2.01            6.06,38 PB      
  2. Joona Lindgren            KauhWi           9.2.01  6.10,18 PB                  


P15 1500 m esteet/SC

19.8.               

  1. Eemeli Kumara           LaihLu  28.10.01          5.12,48 PB                                                      

P15 Korkeus/HJ

20.8.

  1. Tomi Valkama            KauhWi           23.10.01          1,80                
  2. Leevi Talvitie               LapVi   24.9.01            1,67 PB
  3. Eemeli Toivola            TöysVe 25.2.01            1,55                
  4. Jani Tonteri                 TöysVe 14.2.01            1,50                                        

P15 Pituus/LJ

20.8. 

  1. Tomi Valkama            KauhWi           23.10.01          6,44 -1.4 PB
  2. Roni Tuikka     VaasVa            8.7.01  5,64     -0.9                
  3. Valtteri Luomala         KauhWi           12.2.01            4,66  -1.4                                

P15 Kolmiloikka/TJ

21.8.

  1. Oliver Kärki    VaasVa            4.10.01            13,39   -2.0 PB          
  2. Simon Nurminen KristU         23.12.01          11,85   -0.2    
  3. Roni Tuikka     VaasVa            8.7.01  11,72   -1.6                            

P15 Kuula/SP

20.8. 

  1. Rami Kankaanpää      IlmajKi 7.11.01            15,37 PB
  2. Sami Uurinmäki          SoinSi  20.2.01            12,96              
  3. Arttu Palo        SeinäjsU16.5.01          11,39                                      

P15 Kiekko/DT

21.8. 

  1. Rami Kankaanpää      IlmajKi 7.11.01            48,60                                      

P15 Moukari/HT

19.8.

  1. Aleksi Yli-Mannila       AlajA   6.1.01  57,81 PB
  2. Pekka Kallioniemi       TöysVe 21.4.01            50,92                                      

P15 Keihäs/JT

20.8. 

  1. Aleksi Yli-Mannila      AlajA   6.1.01  66,83 PB                     
  2. Eetu-Justus Kontola    AlavU  7.1.01  52,93 PB
  3. Oskari Leppäaho         AlajA   14.10.01          48,14 PB
  4. Tuomas Jussila           LaihLu  22.6.01            48,01                                                                                      

P15 Korkeus joukkuekilpailu

20.8.               

  1. TöysVe                                   

P15 Pituus joukkuekilpailu

20.8.               

  1. KauhWi                                  

P15 3-loikka joukkuekilpailu

21.8.

  1. VaasVa                                   

P15 Keihäs joukkuekilpailu

20.8.               

  1. AlajA              
                                       

P14 800 m

20.8.   

  1. Aapo Pasanen Sein‰jsU        5.1.02  2.12,95 PB                                                                  

P14 2000 m

21.8.
8          Aapo Pasanen SeinäjsU          5.1.02  6.15,63 PB                  

                                   

P14 100 m aidat/hurdles

20.8.

Tuuli: -0.3                                           

  1. Niilo Mustalahti          SeinäjsU          27.8.02            14,68 =PB

Alkuerät 20.8.                                    

2. erä

Tuuli: 0.6                    

  1. Niilo Mustalahti          SeinäjsU          27.8.02            14,81                                                                          

P14 300 m aidat/hurdles

19.8.

  1. Niilo Mustalahti          SeinäjsU          27.8.02            41,14 PB         

P14 Seiväs/PV

21.8.  

  1. Ville Toivonen ÄhtU    8.4.02  3,40 PB
  2. Ville Muhonen ÄhtU    6.4.02  2,90 PB                       

P14 Kolmiloikka/TJ

21.8.

  1. Oskari Käpyaho           LapVi   2.7.02  11,22 0.8 PB               


P14 Kuula/SP

20.8.

  1. Juho Kuvaja     SeinäjsU31.12.02        11,48                                      

P14 Kiekko/DT

21.8. 

  1. Juho Kuvaja    SeinäjsU  31.12.02      40,80 PB         
  2. Touko Puro      LappVei           16.12.02          35,34                                      

P14 Moukari/HT

19.8.

  1. Samuli Harju   TöysVe 25.6.02            39,29 PB         
  2. Topi Välinen    TöysVe 30.11.02          23,96                                      

P14 Keihäs/JT

20.8. 

  1. Ville Toivonen ÄhtU    8.4.02  50,31 PB
  2. Santeri Suutala           LapVi   8.2.02  42,28              
  3. Ville Muhonen ÄhtU    6.4.02  39,44                                      

           

P14 Seiväs joukkuekilpailu

21.8.

  1. ÄhtU                                                   

P14 Moukari joukkuekilpailu

19.8.               

  1. TöysVe                                                           

P14 Keihäs joukkuekilpailu

20.8.   

  1. ÄhtU                                       

                       

T15 100 m

20.8.

Tuuli: -1.1                                           

  1. Viivi Lehtinen  VaasVa            5.4.01  12,71              
  2. Minttu-Maaria Alanen            VaasVa            8.6.01  12,73  

Välierät 20.8.

1. erä

Tuuli: -0.1                               

  1. Minttu-Maaria Alanen            VaasVa            8.6.01  12,58              
  2. Neea Puskala  ÄhtU    24.3.01            13,06                          

2. erä

Tuuli: 0.0                                            

  1. Viivi Lehtinen  VaasVa            5.4.01  12,45 PB

Alkuerät 20.8.

1. erä

Tuuli: -0.3                                           

  1. Neea Puskala  ÄhtU    24.3.01            13,07              

2. erä

Tuuli: -0.9

  1. Minttu-Maaria Alanen            VaasVa            8.6.01  12,62              

4. erä

Tuuli: 0.0

  1. Viivi Lehtinen  VaasVa            5.4.01  12,83                                      

T15 800 m

20.8.               

  1. Annika Latva-Koivisto IlmajKi 5.10.01            2.29,20                                               

T15 1500 m esteet/SC

19.8.

  1. Annika Latva-Koivisto IlmajKi 5.10.01            5.35,03                        PB                   

T15 80 m aidat/hurdles

20.8.

Tuuli: -0.7                   

  1. Noora Hellberg           SeinäjsU          26.4.01            12,82  

Välierät 20.8.

1. erä

Tuuli: -0.8                               

  1. Noora Hellberg           SeinäjsU          26.4.01            12,42               PB

Alkuerät 20.8.

1. erä

Tuuli: 0.8                                

  1. Kaisa Pukkinen            VaasTo            6.10.01            12,98               P
  2. Elle Haapoja    LapVi   2.9.01  13,15                          

3. erä

Tuuli: 0.0                                

  1. Noora Hellberg           SeinäjsU          26.4.01            12,46               PB                                                                               

T15 Korkeus/HJ

21.8. 

  1. Noora Hellberg           SeinäjsU          26.4.01            1,61                 PB
  2. Valentina Lemettinen SeinäjsU          19.2.01            1,53                                        

T15 Seiväs/PV

19.8.

  1. Minttu Koskiaho         KarijTa 5.11.01            3,40                                        

T15 Pituus/LJ

20.8.

  1. Minttu-Maaria Alanen            VaasVa            8.6.01  5,54     0.2      =PB
  2. Viivi Lehtinen  VaasVa            5.4.01  5,35     0.5
  3. Selma Saarinen          LappVei           26.9.01            5,05     -0.3                            

T15 Kolmiloikka/TJ

21.8.  

  1. Selma Saarinen          LappVei           26.9.01            10,91   0.9      PB
  2. Valentina Lemettinen Sein‰jsU        19.2.01            10,86   1.1      SB
  3. Elina Mantere LapVi   29.11.01          10,36   0.0      PB                   

T15 Kuula/SP

20.8. 

  1. Emilia Kangas SeinäjsU          10.8.01            12,64              
  2. Sara Killinen                LapVi   9.4.01  12,52              
  3. Alisa Keskinen VaasTo            1.10.01            10,45 PB
  4. Iiris Marjanen SeinäjsU          8.2.01  9,47                
  5. Elle Haapoja                LapVi   2.9.01  8,51 SB                       

T15 Kiekko/DT

21.8.  

  1. Emilia Kangas SeinäjsU          10.8.01            35,95              
  2. Minna Kahelin VähänkVie       22.10.01          33,47              
  3. Iiris Marjanen SeinäjsU          8.2.01  27,86              
  4. Maria Lehtonen          VähänkVie       8.8.01  25,92 PB                     


T15 Moukari/HT

20.8.

  1. Sara Killinen    LapVi   9.4.01  39,74                                      

T15 Keihäs/JT

19.8.

  1. Jenna Harju     TöysVe            31.1.01            45,29                                                                                      

T15 Korkeus joukkuekilpailu

21.8.

  1. SeinäjsU                                                         

T15 Pituus joukkuekilpailu

  1. VaasVa                                                           

T15 Kuula joukkuekilpailu                  

  1. SeinäjsU                                                         
  2. LapVi                                                  

T15 Kiekko joukkuekilpailu                 

  1. SeinäjsU                                                         
  2. VähänkVie                                                                                                                              

T14 300 m

21.8.   

  1. Eucabeth Kivikangas  AlajA   2.2.02  41,74 PB                     

Alkuerät                                 

3. erä                                      

  1. Eucabeth Kivikangas   AlajA   2.2.02  42,60 PB                     

                                   

T14 800 m

20.8.                           

  1. Veera Hakomäki        VähänkVie      11.1.02            2.19,22                                               

T14 2000 m

21.8.

  1. Veera Hakomäki        VähänkVie      11.1.02            6.42,65 PB
  2. Siina Sahlberg VähänkVie       19.11.02          7.22,23 PB                  

                       

T14 1500 m esteet/SC

19.8.

  1. Meri Suomalainen      VähänkVie       3.5.02  5.55,24                       

T14 80 m aidat/hurdles

20.8.

Tuuli: -0.9                                           

  1. Vilma Mäki     AlavU  8.2.02  12,59              

Alkuerät

1. erä

Tuuli: -1.2                                           

  1. Vilma Mäki     AlavU  8.2.02  12,54                                                                          

T14 Seiväs/PV

19.8.

  1. Tuuli Raunio    KyrVoi  11.3.02            2,50                 =PB     
  2. Tiina Niemi     KyrVoi  18.10.02          2,50                 =PB                 

T14 Pituus/LJ

20.8.

  1. Vilma Mäki     AlavU  8.2.02  5,20     0.2      PB                   

T14 Kuula/SP

20.8.

  1. Eucabeth Kivikangas  AlajA   2.2.02  12,66                                      

T14 Moukari/HT

20.8.

  1. Natascha Yli-Valkama  KristU 26.6.02          46,80   PB                   
  2. Maria Smeds  KristU  25.6.02            33,27                                      

T14 Keihäs/JT

19.8.

  1. Roosa Latva-Laturi AlajA        10.6.02            46,99   PB
  2. Anette Eskeli   SeinäjsU          27.3.02            34,20                          
  3. Eerika Pölkky   SeinäjsU          11.1.02            31,21                                      

T14 3000 m kävely/Walk

19.8.

  1. Siina Sahlberg VähänkVie      19.11.02          15.54,90                                                                                             

T14 Seiväs joukkuekilpailu

19.8.               

  1. KyrVoi                                                
    T14 Moukari joukkuekilpailu

20.8.               

  1. KristU                                                 

T14 Keihäs joukkuekilpailu

19.8.   

  1. SeinäjsU