10.-12.8. SM14,15 Saarijärvi- 30 mitalia

14-15v SM-kilpailut Saarijärvi 10.-12.8.
EPU:n urheilijoille 30 mitalia: 12 kultaa + 5 hopeaa + 14 pronssia
TULOKSET - EPU:n mitalistit ja pistesijaurheilijat (4.-6.)  
10.8.2018
P14 Moukari Loppukilpailu: 4) Olavi Yli-Mannila AlajA 51,28, 6) Toivo Tarvainen KauhWi 40,98,  
P14 Moukari joukkuekilpailu: 3) Töysän Veto 72,98
P15 1500 m ej : 1) Heikki Kumara LaihLu 4.27,53
P15 300 m aj: 1) Valtteri Louko LapVi 40,81
P15 Moukari: 3) Jaakko Tenhunen LappVei 54,98, 6) Juho-Joel Mäenpää LappVei 52,31
P15 Moukari joukkuekilpailu: 1) Lappajärven Veikot 104,83 
T14 300 m aj Loppukilpailu: 5) Inka-Maria Ylitalo LapVi 47,65
T15 3000 m kävely: 1) Heta Veikkola LapVi 14.55,52
T15 Seiväs Loppukilpailu: 1) Miisa Koskiaho KarijTa 350
11.8.2018
P14 100 m aj.: 2) Juho Kallio LapVi 14,30 
P14 800 m: 6) Tommi Saarinen AlavU 2.16,49
P14 Korkeus: 3) Eero Mäkinen ÄhtU 167, 4) Otto Hirvilampi ÄhtU 16
P14 Korkeus joukkuekilpailu: 1) Ähtärin Urheilijat 331
P14 Kuula: 3) Patrick Jokela AlavU 12,83
P14 Kuula joukkuekilpailu: 6) Töysän Veto 19,71.
P14 Keihäs Loppukilpailu: 1) Olavi Yli-Mannila AlajA 52,89, 3) Patrick Jokela AlavU 49,55 
P14 Keihäs joukkuekilpailu: 4) Seinäjoen Seudun Urheilijat 75,29.
P15 800 m Loppukilpailu: 6) Juho Seppälä SeinäjSU 2.06,99, 
P15 100 m aj: 1) Aukusti Jaskari SeinäjSU 13,89, 2) Valtteri Louko LapVi 13,90
P15 Korkeus Loppukilpailu: 6) Mika Ketola AlahKi 169 
P15 Pituus Loppukilpailu: 3) Aukusti Jaskari SeinäjSU 5,93
P15 Pituus joukkuekilpailu: 3) Seinäjoen Seudun Urheilijat 11,17
P15 Kuula Loppukilpailu: 2) Linus Nurminen KristU 15,89
P15 Keihäs joukkuekilpailu: 3) Lapuan Virkiä 90,93
T14 100 m: 5) Inka-Maria Ylitalo LapVi 12,96
T14 Moukari:  6) Terhi Kangastie LappVei 42,85,
T14 Moukari joukkuekilpailu: 4) Töysän Veto 70,26
T15 800 m: 5) Inka Metsämäki SeinäjSU 2.23,51, 
T15 Pituus Loppukilpailu: 3) Aada Mikkilä SeinäjSU 5,36, 5) Saana Takala SeinäjSU 5,29
T15 Pituus joukkuekilpailu: 1) Seinäjoen Seudun Urheilijat 10,45, 3) Seinäjoen Seudun Urheilijat 9,99
T15 Kuula Loppukilpailu: 3) Jessika Mursula TöysVe 13,50 
T15 Moukari Loppukilpailu: 3) Amanda Kätkänaho TeuvRi 50,03

 

12.8.
P14 3-loikka: 3) Juho Kallio LapVi 12,14
P15 2000 m: 1) Heikki Kumara LaihLu 5.55,13,  5) Juho Seppälä SeinäjSU 6.08,84
P15 Seiväs: 1) Juho Alasaari LaihLu 450, 
P15 Kolmiloikka joukkuekilpailu: 6) Ilmajoen Kisailijat 22,30
P15 Kiekko: 6) Juho-Joel Mäenpää LappVei 48,24
T14 Kiekko Loppukilpailu: 3) Lyydia Herrala TöysVe 38,93, 5) Mimi Nybacka VähänkVie 34,22 
T14 Kiekko joukkuekilpailu:2) Töysän Veto 63,32
T15 300 m: 6) Inka Metsämäki SeinäjSU 42,96.
T15 Kolmiloikka: 2) Saana Takala SeinäjSU 11,50, 3) Aada Mikkilä SeinäjSU 11,22, 5) Meeri Elomaa SeinäjSU 11,02
T15 Kolmiloikka joukkuekilpailu: 1) Seinäjoen Seudun Urheilijat 22,18, 2) Seinäjoen Seudun Urheilijat 21,46,