Epumitalistit.png
kilpailu.jpg
tiedotus.jpg
previous arrow
next arrow

Sisuleirin 23.11. ilmoittautuminen on nyt auki!

Sisuleiri on 10-14 -sarjojen (2011-2015 syntyneille) yleisurheilijoille tarkoitettu leiritys, jossa urheilijat pääsevät harjoittelemaan valitsemaansa lajia osaavan valmentajan ja muiden samasta lajista kiinnostuneiden kanssa. Leirille ovat tervetulleita kaikki em. ikäryhmän yleisurheilijat taito- ja tulostasosta riippumatta.

Ensimmäinen sisuleiri järjestetään 23.11. ja lajeina ovat

  • pikajuoksu
  • korkeus
  • kolmiloikka
  • keihäs
  • kiekko
  • kestävyysjuoksu

Ilmoittautuminen päättyy 15.11.!

                    

Mitä leirillä tehdään?

Leiripäivä koostuu harjoituksista, jotka sisältävät sekä valitun lajin harjoittelua että ominaisuusharjoittelua. Harjoitusten välissä on ruokailu, tietoisku sekä hetki vapaa-aikaa. Leirin tavoitteena on innostaa ja motivoida yleisurheiluharjoitteluun, antaa tekniikkavinkkejä lajin pariin sekä tarjota lapsille ja nuorille mahdollisuus tutustua toisiinsa yli seurarajojen.

Miten pääsen mukaan leirille?

  • Leirille pääsyyn ei ole tuloskriteerejä. Tärkeintä on innostunut asenne yleisurheiluun ja lapsen oma halu osallistua leirille.
  • Jokaiselle leirille on oma ilmoittautumisaikansa. Ensimmäiselle leirille 23.11.2024 ilmoittautuminen päättyy 15.11.2024
  • Ilmoittautumisessa urheilija valitsee ensisijaisen lajin sekä varalajin, johon urheilija siirretään esimerkiksi ensisijaisen lajiryhmän ollessa täynnä tai sen peruuntuessa.
  • Paikkoja leirille on rajattu määrä. Paikat täytetään ilmoittautumisjärjestyksessä.
  • Ilmoittaudu mukaan TÄSTÄ LINKISTÄ

Tärkeä tietää:

  • Leirille ilmoittautuneiden huoltajien sähköpostiin lähetetään tarkempi info leiristä viimeistään viikko ennen leiripäivää.
  • Leirin hinta on 50€/hlö ja se maksetaan ilmoittautumisen yhteydessä. Ilmoittautuminen on sitova. 
  • Huoltajat ja valmentajat ovat tervetulleita seuraamaan leiriä. Huoltajat voivat ostaa itselleen lounaan paikan päällä.

Muut kauden leirit:

Kaudella 2024-2025 järjestetään kolme sisuleiriä, joihin jokaiseen ilmoittaudutaan erikseen. Kullakin leirillä tarjolla olevat lajit vaihtelevat. Kaikki leirit järjestetään Kuortaneen urheiluopistolla. Tulevan kauden sisuleirit:

  • päiväleiri 23.11.
  • yöleiri 8.-9.2.,
  • päiväleiri 19.4.

Leirityksen järjestäjänä toimii Etelä Pohjanmaan yleisurheilu ry (EPUry).

Lähtekää seuroista joukolla mukaan hakemaan uusia kavereita, kokemuksia ja intoa talven treeneihin!

 

Lisätiedot

Leiripäällikkö Nella Tuuri

040-801 4061, Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.


Mukana menossa

Logot1
Logot3
Jalastuuli
Logot 5

© EPU Ry